Projekt Prawda - Seminarium o Biblii

Seminarium na temat światopoglądu opartego na prawdzie Biblijnej.

Dla kogo to seminarium ? Jest to świecka inicjatywa o charakterze edukacyjnym o wymiarze semestralnego wykładu akademickiego (30 godzin). Celem seminarium jest dokonanie możliwie szerokiego przeglądu dziedzin życia i skonfrontowanie ich z prawdą przekazaną w Biblii. Seminarium nie ma charakteru ściśle teologicznego, ale raczej jest nakierowane na przeglądowe omówienie wszystkich dziedzin, które składają się na przyjmowany indywidualnie światopogląd.

Czytaj więcej

Różaniec za naszą Ojczyznę

Od wielu miesięcy w miastach naszej Ojczyzny organizowane są publiczne Różańce w intencji moralnej odnowy Polski i Polaków. We wspólnej modlitwie uczestniczy wiele osób, a inicjatywa dociera do kolejnych miast. 
W Gliwicach na rynku pod figurą Matki Bożej spotykamy się 19.10.2018 (piątek) godzina 19:00.
W Bytomiu Rynek, 6 października (sobota), godz. 12:00.

Synod 2018

Najczęściej poruszaną kwestią było słuchanie pytań młodzieży. Słuchanie, które wychodziłoby nie od pytań sztucznych, ale realnych” – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

Rozmawiano także o młodych imigrantach. „Młodzi, którzy emigrują, zubażają kraj swojego pochodzenia, a ubogacają kraj, do którego przychodzą. Często wiara w Boga jest dla nich jedynym oparciem. Dla nas, biskupów, powstaje pytanie, czy my znamy tych młodych, którzy opuszczają nasze diecezje, oraz czy znamy tych, którzy przybywają do naszych diecezji” – zauważył abp Gądecki.

Czytaj więcej

Jerycho Różańcowe - Święto Różańca

Do mężczyzn, dziadków, ojców, synów, wnuków - w ramach parafialnego święta różańca pragniemy obchodzić granicami całą naszą parafię i modlić się za parafię i siebie nawzajem od 21.00 do 7.00 (5-6 października).

Dlatego w zakrystii są listy gotowe do zapisów na "patrole modlitewne" - gdyby znalazło nas się wielu to można byłoby wypuszczać jeden patrol co 0,5 godziny. 
Dystans to 5,6km czyli ok. 1 godzina i 5-8 minut.

Do omodlenia na różańcu własne intencje i te, które złożyli parafianie do skrzynki intencji.

Zapraszamy chętnych!

Warsztaty MNP w Gliwicach

Już w najbliższą sobotę, 29.09 rozpoczniemy kolejne Warsztaty, które – podobnie jak rok temu – odbędą się w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.
Recepcja rozpocznie pracę o godz. 8.30, natomiast o 9.00 zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie – zachęcamy, aby być w Centrum między godz. 8.30, a 9.00, po zarejestrowaniu się na recepcji będzie możliwość wypicia kawy/ herbaty w kawiarence :).

Koszt warsztatów wynosi 50zł/os., co pozwoli nam pokryć koszty organizacyjne: obiad dla każdego uczestnika, kawa/herbata oraz wynajem sal konferencyjnych. Opłaty będzie można dokonać bezpośrednio w dniu warsztatów na recepcji.

Czytaj więcej

Iskra Bożego Miłosierdzia

28 września 2018 roku o godz. 15:00 jest organizowana akcja modlitwy Koronki do Bożego Miłosierdzia na całym świecie! Zapraszamy do włączenia się w tą inicjatywę. Swój udział można zgłosić na stronie internetowej: http://iskra.jezuici.pl/

Rekolekcje Ewangelizacyjne dla kapłanów

Zapraszamy na rekolekcje dla kapłanów zainteresowanych programem przygotowującym młodzież do bierzmowania pt.: „Młodzi na Progu”. Rekolekcje poprowadzi ks. Artur Sepioło - dyrektor Sekcji d/s Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej z dwoma kapłanami i zespołem ewangelizacyjnym.

Termin: 01-04 października 2018r (początek o godz.13.00 obiad)      

Miejsce: Centrum Formacyjno-Szkoleniowe „Księżówka” w Zakopanem

Temat przewodni: „Czy miłujesz Mnie bardziej?”

Liczba miejsc: 90 osób – pokoje 1 osobowe

Koszt: 550 zł (płatne w „Księżówce”)

Zapisy do 28 września br. na mail: duszpasterstwo.ogolne@kuria.bielsko.pl lub tel.: +48 734 176 644 w godzinach pracy kurii.