Bliskość Usuwa Lęk

Centrum Wsparcia Środowiskowego w Gliwicach organizuje spotkania o charakterze treningowo – warsztatowo - psychoedukacyjnym dla osób borykających się z lękiem, poczuciem zagrożenia czy przeżywanym nadmiernym stresem.

Projekt obejmuje cykl 4 spotkań z psychoterapeutą, które odbywać się będą w grupach ok. 10 osobowych. Spotkanie pierwsze traktowane jako zapoznawcze    i integracyjne, pozostałe będą koncentrować się na technikach relaksacji i psychoedukacji.

Czas trwania jednego spotkania przewidywany na 1,5 -2 godz. Odbywać się będą w Centrum Wsparcia Środowiskowego w Łabędach, ul. Wolności 1A, I piętro (budynek Domu Kultury).

Odpłatność za uczestnictwo w projekcie (4 spotkania) wynosi 120 zł od osoby. Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji Betlehem Dom Chleba:
68 8454 1082 2006 0021 9675 0001, z dopiskiem: projekt BUL

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie Formularza zgłoszeniowego, znajdującej się na stronie www.betlehem.pl zakładka: Centrum Wsparcia Środowiskowego
 
Pierwszy cykl spotkań rozpoczyna się 6.10.2021r. (środa) od godz. 17.30-19.30.  

Zapisy uczestników poprzez kontakt:
mailowy:  betlehem@betlehem.pl
tel.  (32) 733 74 00,
komórkowy: 793 877 827

Rekolekcje "Modlitwa przez taniec"

Witajcie! Z wielką radością zapraszamy na kolejne rekolekcje "Modlitwa przez taniec". Kolejne, ale szczególne, bo w tym roku Diakonia Tańca obchodzi 25 lecie swojej działalności ! I jak tu Bogu nie dziękować? Tym bardziej serdecznie ZAPRASZAMY! Tych, którzy nas nie znają i tych, którzy z nami już tańczyli! Koniecznie podzielcie się tą informacją z Waszymi znajomymi.

Pozdrawiamy, pamiętając w modlitwie.

Diakonia Tańca Wspólnoty Emmanuel

informacje  o rekolekcjach:

http://emmanuel.pl/wspolnota/taniec/article.php?id_article=5

zapisy:

https://www.osrodek-brynow.pl/rekolekcje-modlitwa-przez-taniec-3/

więcej o nas:

http://emmanuel.pl/wspolnota/taniec/menu.php?id_menu_item=1

VI Kongres Nowej Ewangelizacji

Serdecznie zapraszamy na VI Kongres Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się od 9 do 11 września 2021 r. w Łodzi. Bardzo potrzebujemy nowego otwarcie i świeżego zaczerpnięcia Ducha po czasie pandemii.
Hasło Kongresu "Miasto - rewitalizacja" idzie za myślą papieża Franciszka, który w mieście widzi uprzywilejowane miejsce dla ewangelizacji.
Zachęcamy do zapoznania się z programem Kongresu i przekazanie naszego zaproszenie do wszystkich potencjalnych zainteresowanych.
W złączeniu osobiste zaproszenie abp. Grzegorza Rysia, przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji.

Zapisy i szczegóły https://odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje

Czytaj więcej

Msza Św. dziękczynna w intencji małżonków obchodzących w roku 2021 Złote Jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego

W dniu 18 września br. (sobota) o godz. 10.00 w kościele katedralnym w Gliwicach zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna w intencji małżonków obchodzących w roku 2021 Złote Jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

Zwracamy się do Księży Proboszczów o przekazywanie danych (nazwisko, imiona, adres pocztowy zamieszkania) małżonków z terenu parafii, którzy w 2021 roku  obchodzili złoty jubileusz, celem przesłania imiennego zaproszenia na tę uroczystość.

Powyższe dane prosimy przesyłać do 31 lipca b.r. w formie elektronicznej na adres: kakajot1@wp.pl

Rekolekcje "Jezus Żyje" dla proboszczów

Tytuł poziomu/spotkania został zainspirowany tytułem książki "Odbudowana" będącej świadectwem owoców współpracy proboszcza z liderem
świeckim.
Umierająca parafia licząca 300 osób dzięki współpracy proboszcza i świeckiego lidera - wspólnej modlitwie, wypracowaniu wizji i jej realizacji dziś liczy 6 tysięcy aktywnych parafian. Parafia utrzymuje 50 świeckich misjonarzy na całym świecie oraz 20 pełnoetatowych pracowników parafii!
Czy to jest możliwe tylko w USA?
Czy są takie parafie w Polsce?
Jak rozpocząć ? Jak współpracować ze świeckimi ?
Jak wspólnie wypracować wizję?
Na te i inne pytanie wspólnie będziemy sobie próbowali odpowiedzieć.

Gośćmi poziomu/spotkania będą:
1. o.Remigiusz Racław - proboszcz parafii oo Jezuitów w Łodzi, opiekun
Mocnych w Duchu
2. ks. Adam Strojny - proboszcz parafii w Wesołej pod Warszawą. Chyba
jedynej parafii w Polsce prowadzonej przez proboszcza i wspólnotę.

Spotkanie będzie się odbywać w ramach rekolekcji "Jezus Żyje!" na górze
św. Anny.
Termin: 13 i 14 lipca.
Planujemy by to spotkanie stało się inspiracją to tygodniowego poziomu/ścieżki o tej tematyce w przyszłym roku w ramach rekolekcji "Jezus Żyje!"

Serdecznie zapraszamy Księży Proboszczów, najlepiej z liderem świeckim wspólnoty Odnowy/SNE/RŚŻ działającej w parafii.

Kurs Biblijny i Kurs Formatora

  • Kurs Formatora, edycja 2021/22 - to propozycja dająca możliwość zapoznania się z najważniejszymi informacji z zakresu teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej, teologii duchowości, psychologii, prawa itp. w wymiarze 80 jednostek [40 min.]. w roku (jedna sobota w miesiącu od września do czerwca) w formie stacjonarnej lub zdalnej:

 

  • Biblia Formatora, edycja 2021/22 - w ramach tych spotkań (tylko on-line) przez cały rok (jeden środowy wieczór w miesiącu od września do czerwca w godz. 19:00-21:15, razem 30 jednostek 45 min.) dwoje doktorów biblistyki wykłada treść Księgi Rodzaju i odpowiada na pytania dotyczące Księgi Rodzaju):

Rekolekcje wyjścia

Opis: "Rekolekcje wyjścia" to wyjątkowy czas uzdrowienia i uwolnienia - ducha, duszy i ciał, podarowany nam przez Boga. Prowadzić nas bedzie Jego Słowo przez ... dr Iwonę Zielonkę z ekipą formacji kobiet, kapłana: o. Józefa Aszyka OFMConv
Treść:
Maryja wprowadza nas w rekolekcje. Proces wyprowadzania z niewoli. Jestem Bogiem wiernym! Ja Jestem Bogiem Żywym, który daje pić ze źródła wody żywej…Co to znaczy wyjść z niewoli? Co to znaczy wypełniać w życiu wolę Boga? Jak przejawia się obecność Boga w życiu człowieka? Jak Bóg walczy o ciebie? W jaki sposób spełnia się wola Boża w życiu każdego człowieka? Jakie prawa i obowiązki ma Dziecko Boga? Radość życia - dar wolnego serca.

Zapisy: https://www.nowaewangelizacja.com.pl/kursy-i-rekolekcje/terminy/23-25-lipca-2021/