Publiczny Różaniec - pokutny za grzech aborcji

Każdego dnia wielu naszych rodaków obraża Boga, odrzucając zasady Ewangelii. W 1917 roku Matka Boża w Fatimie wezwała świat do nawrócenia. Czy świat i Polska wysłuchały Jej Orędzia? Czy ludzkość zmieniła swe postępowanie? Maryja powiedziała: "Módlcie się, wiele się módlcie i umartwiajcie się w intencji grzeszników; wiele dusz idzie do piekła, bo nikt nie modli się za nie ani nie umartwia"

Wyjdźmy na ulicę, aby pokazać grzesznikom potężną broń w walce o ich nawrócenie - Modlitwę Różańcową.

Czytaj więcej

Jestem w Drodze

W niedzielę 10 czerwca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym
„W Drodze” ze Świerklańca świętowała swoje 20-lecie. Członkowie grupy postanowili, że swoją radość chcą przeżyć ze wszystkimi, którzy w tym dniu przybędą do świerklanieckiego parku.

Wszystko rozpoczęło się uroczystą Eucharystią, podczas której swoje zobowiązania złożyły 52 osoby, a cała liturgia była dziękczynieniem za wszelkie dobro, które Bóg okazał wspólnocie oraz innym przez ich posługę.

O godz. 16.00 rozpoczął się Festyn Rodzinny. Ze sceny płynęły dźwięki uwielbienia - zagrały zespoły Obdarowani oraz Kadosz, kilka osób dało świadectwo działania Boga w swoim życiu, wystąpił Teatr Pantomimy Gratia oraz zaprezentował się szczep nr 6 Skautów Króla. Teren wokół amfiteatru wypełniło wiele darmowych atrakcji: m.in. zbudowane przez skautów boisko do ‘żywych piłkarzyków’, dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy, bańki mydlane, strzelanie z ASG i łuku oraz quiz małżeński. Każdy uczestnik zabaw otrzymał upominek. Gotowi do rozmowy członkowie wspólnoty byli łatwo zauważalni dzięki jednolitym koszulkom z napisem „Jestem w Drodze”.
Jak mówi lider wspólnoty, Mariusz Mycielski: „festyn był eksperymentem, który udał się dzięki łasce Bożej, zaangażowaniu wielu osób, które dzieliły się swoimi pasjami, a także sponsorom i dobrej współpracy z lokalnym samorządem”.

Polska Rodzina Silną

Dnia 10 czerwca 2018 - niedziela odbędzie się marsz w Bytomiu pod hasłem "Polska Rodzina Silną".
Rozpoczniemy mszą o godzinie 15:00 w Kościele WNMP na rynku w Bytomiu, o godzinie 16:00 będziemy formować pochód i ruszymy do parku miejskiego.
Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny i nie tylko, pokażmy że jesteśmy Jedną Rodziną.
 
Szczegóły na stronie: http://marsz.org/miasto/bytom/

Seminarium „Modlitwa o uzdrowienie fizyczne, duchowe, o uwolnienie”

Serdecznie zapraszamy na  Seminarium „Modlitwa o uzdrowienie fizyczne, duchowe, o uwolnienie”.
Seminarium jest przeznaczone dla osób ze wspólnot, pragnących pogłębić formację (teorię i praktykę) w temacie modlitwy o uzdrowienie.

Data: 28.07 – 4.08. góra św. Anny, Dom Pielgrzyma.

Seminarium jest przeznaczone dla osób ze wspólnot, pragnących pogłębić formację w temacie modlitwy o uzdrowienie.

Czytaj więcej

Spotkanie Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Gliwickiej

ZAPROSZENIE
W poniedziałek 4 czerwca 2018 roku o godzinie 16:00 w Kurii Diecezji Gliwickiej na ulicy Łużyckiej odbędzie się spotkanie Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Gliwickiej pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Planowana jest rozmowa o rozwoju naszych ruchów, wspólnot i stowarzyszeń. Proszę o przygotowanie planu dla swojej wspólnoty.

Ks. Artur Sepioło
Przewodniczący Rady Ruchów

Konferencja "Moc Ewangelii - słowo i znak"

Dnia 26 maja odbyła się konferencja "Moc Ewangelii - słowo i znak" w Gliwicach w Kościele pw. NMP Matki Kościoła. Konferencja "Moc Ewangelii" była pierwszą z cyklu trzech konferencji na temat modlitwy o uzdrowienie. Nauczającymi byli:
Marcin Zieliński - Jak dokonuje się uzdrowienie?
Michał Świderski - Jak jest wola Boża odnośnie uzdrowienia?
Aleksander Bańka - Cud modlitwy (nie) wysłuchanej.
Ks. Artur Sepioło - Co ja mam zrobić, aby przyjąć uzdrowienie? Co ja mam zrobić, aby posługiwać uzdrowieniem?
Panel dyskusyjny poprowadził Marcin Jakimowicz.
Wzięło w niej udział ponad 600 osób.

Czytaj więcej

Zaproszenie

W dniu 25 listopada 2018 w uroczystość Chrystusa Króla planowana jest Eucharystia o godz. 15:30 w Katedrze Gliwickiej.
Chciałbym by był to szczególny Dzień Wspólnoty, dlatego na tą uroczystość już teraz serdecznie zapraszam Was wszystkich i wszystkich członków Waszych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń.

Ks. Artur Sepioło
Przewodniczący Rady Ruchów

Spotkania z redaktorem portalu PCh24.pl Łukaszem Karpielem

Klub "Polonia Christiana" zaprasza na spotkania z redaktorem portalu PCh24.pl Łukaszem Karpielem "Po co nam Polska?" W stulecie odzyskania niepodległości zastanowimy się nad tym, co zrobiliśmy z odzyskaną wolnością i jaka przyszłość nas czeka.
 
Spotkania odbędą się:
10 kwietnia 2018 r. (wtorek), o godzinie 18:00 w Bytomiu w Sali Wykładowej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Jana III Sobieskiego 3
oraz
11 kwietnia 2018 r. (środa), o godzinie 18:00 w Gliwicach w sali 1-3 (parter) w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II przy ul. Jana Pawła II 5A3

Koncert Wyrwani z niewoli

Serdecznie zapraszamy Was i waszych ludzi ze wspólnot na koncert Wyrwanych z Niewoli. Bliższe informacje poniżej. Zaproście ich serdecznie i przybądźcie z nimi. Proszę rozpropagujcie i udostępnijcie wydarzenie dalej.
 
Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/152553755420870/
Zapisy: https://goo.gl/forms/LjfQFNAwpWjb0dEv2

Uwaga! Zmiana miejsca konceru!
Byłeś kiedyś na dnie? Czujesz, że coś w Twoim życiu jest nie tak? Chcesz usłyszeń dobry rap? Chcesz spotkać żywego Boga?
Dobrze trafiłeś, przyjdź na koncert! Ten czas może odmienić Twoje życie!
Czytaj więcej