INFORMACJE DLA OSÓB PRZYBYWAJĄCYCH NA ŚWIĘCENIA BISKUPIE KS. ANDRZEJA IWANECKIEGO

INFORMACJE

DLA OSÓB PRZYBYWAJĄCYCH

NA ŚWIĘCENIA BISKUPIE KS. ANDRZEJA IWANECKIEGO
Dzień święceń biskupich ks. Andrzeja IWANECKIEGO jest świętem całego naszego Kościoła lokalnego, stąd serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tej podniosłej uroczystości zarówno duchowieństwo, jak i wiernych z całej diecezji. Aby nadać właściwy charakter całemu wydarzeniu podajemy poniższe wskazania organizacyjne:
- OGÓLNE, dla wszystkich przybywających na święcenia (punkt 1),
- dla KAPŁANÓW (punkt 2),
- dla MEDIÓW (przypomnienie wcześniejszych informacji – punkt 3)

Czytaj więcej

ORSZAK TRZECH KRÓLI

ORSZAK TRZECH KRÓLI – 06.01.2018r.

https://www.youtube.com/watch?v=fvmRCaLrI2s&t=7s

Mieszkańcu Gliwic, Zabrza, Bytomia, Pyskowic oraz okolic!
Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej wraz z Urzędami Miejskimi Gliwic, Zabrza, Bytomia i Pyskowic pragną Cię serdecznie zaprosić na Orszak Trzech Króli, który w dniu 06 stycznia 2018r., kolejny już raz, przejdzie ulicami tychże miast. W tym roku organizowany przez nas Orszak objął patronatem honorowym Ksiądz Biskup Ordynariusz diecezji gliwickiej, Jan Kopiec. W każdym z miast Orszak, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie podzielony na trzy strumienie, które równocześnie wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jeden wielobarwny korowód, w jednym wspólnym miejscu. W Zabrzu będzie to plac przed kościołem św. Anny, natomiast – w Gliwicach, Bytomiu i Pyskowicach – Rynek. Tradycyjnie też, kulminacyjnym momentem Orszaku będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie w stajence ustawionej w powyższych miejscach. Później nastąpi wspólne kolędowanie. Poszczególne grupy Orszaku poprowadzi jeden król, jadący na koniu lub wielbłądzie. Dla każdej z nich przewidziano również jeden dominujący kolor: czerwony, żółty i niebieski. Prosimy, aby uczestnicy Orszaku posiadali jakiś element ubioru lub rekwizyt w podanym kolorze, w zależności od grupy, do której dołączą. W Gliwicach, Zabrzu i w Pyskowicach poszczególne grupy Orszaku wyruszą o godz. 14.00, natomiast w Bytomiu o godz. 15.00.
Miejsca rozpoczęcia Orszaku:

Czytaj więcej

Festiwal Chrześcijańskie Granie

26 listopada już po raz siódmy odbędzie się Festiwal Chrześcijańskie Granie na Arenie Ursynów w Warszawie.


Wystąpią na nim gwiazdy większe i mniejsze m.in pojawi się Gospel Rain (Premiery 2016) oraz Muode Koty, a także Play&Pray (Debiut 2017). Ponadto w programie festiwalu nie zabraknie dobrych spotkań
i świetnej muzyki. Inicjatywa rozpocznie się od Eucharystii, a zakończy wspólnym uwielbieniem, a w finałowym koncercie zagrają Arkadio, BeU oraz StronaB. Bilety są dostępne do kupienia na stronie internetowej i w wybranych punktach.


Więcej informacji na stronie:
www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

Warsztaty „Konflikt małżeński i co dalej?”

2 grudnia Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie doradcy życia rodzinnego poprowadzą warsztaty „Konflikt małżeński i co dalej?”

Inicjatywa skierowana jest do małżonków sakramentalnych, którzy chcą podejmować pracę nad relacją w swoim małżeństwie, a nie uciekać od tematu i próbować zagłuszać problemy codziennością. Spotkanie podzielono na poszczególne bloki tematyczne: uprzedzanie konfliktu - przyczyny konfliktów, poszukiwanie prawidłowych rozwiązań oraz stabilizacja po konflikcie.

Więcej informacji na stronie:

http://www.dorodzin.pl/warsztaty-dla-malzenstw/346-warsztaty-dla-malzonkow-2017.html

24/7 Serce Dawida - Będę Wam Ojcem

Od 21 do 22 października w warszawskiej Hali EXPO XXI już po raz kolejny odbędzie się Konferencja 24/7 Serce Dawida, czyli niesamowity czas przebywania w Bożej Obecności i niemalże nieustannego uwielbienia.

Miejsce inicjatywy będzie przestrzenią spotkania z Bogiem w modlitwie uwielbienia, która będzie trwała we wszystkich przerwach, a także przez całą noc, w rozważaniu Słowa Bożego, którym dzielić się będą zaproszeni goście oraz w posłudze wstawienniczej i proroczej. Konferencja ma być pomocą, by jak Dawid doświadczyć Ojcowskiego Serca Boga w osobistym spotkaniu z Nim.

Więcej informacji na stronie:

https://24-7.org.pl/

„Cała piękna jesteś...”- wieloaspektowe bogactwo kobiety, warsztaty

Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju „Vinea” organizuje 21 października całodniowe warsztaty dla kobiet: „Cała piękna jesteś...”, które odbędą się w Poznaniu.

Inicjatywa skierowana jest dla kobiet pragnących w pełni realizować swoje bogactwo na co dzień. Czas warsztatów będzie okazją, by przyjrzeć się temu jak wiele mówi nasze ciało, również poprzez wpływ hormonów na codzienne funkcjonowanie - nasze relacje i działania. Spotkanie poprowadzą Katarzyna Dobryniewska: psycholog, specjalista terapii uzależnień, trener biznesu oraz Ewa Norberciak: lekarz, konsultant medyczny NFPMC, nauczyciel metod rozpoznawania płodności, wykładowca akademicki.

Więcej informacje na stronie:

http://www.vinea.org.pl/

Moc w słabości się doskonali rekolekcje filmowe dla młodych

Od 19 do 22 października potrwają rekolekcje filmowe dla młodych: „Moc w słabości się doskonali”.

Inicjatywa będzie okazją do odpowiedzi na pytania: Czy można przemienić słabość w zwycięstwo? W czym potrzebujesz przemiany, a co jest twoją mocą? I wreszcie jak to jest, że Jezus rzeczywiście sprawia, że „moc w słabości się doskonali”? Rekolekcje, będą się odbywać częściowo w  milczeniu i będą połączeniem rozważania Pisma Świętego z filmowymi obrazami. 

Więcej informacji na stronie: 

http://www.theotokos.org.pl/

Dziedziniec Dialogu

Od 16 do 19 października w Warszawie już po raz trzeci odbędzie się „Dziedziniec Dialogu”, który będzie poruszał aktualne i jednocześnie najbardziej dyskutowane tematy w obszarze kultury, nauki i społeczeństwa, żywo obecne w dyskusji publicznej.

Celem inicjatywy skierowanej do ludzi kultury, nauki , liderów opinii i mediów jest stworzenie przestrzeni spotkania ludzi o odmiennych światopoglądach oraz reprezentujących różne wyznania czy religie. Zaplanowano następujące debaty: naukową „Człowiek 2.0. Droga jednokierunkowa?”, kulturalną „Gdzie jesteś, piękno? Między gustem, ekspresją i transcendencją”, społeczną „Wiara a kryzys demokracji liberalnej”oraz specjalną „Głos(y) Kościoła”

Więcej informacji na stronie:

https://ekai.pl/warszawa-w-pazdzierniku-kolejny-dziedziniec-dialogu/

„Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego”

8 października  mieszkańcy Warszawy będą świętować 6. edycję rodzinnego pikniku ekologicznego „Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego”, który będzie okazją do zdobywania wiedzy o przyrodzie.

Rozpoczęcie świętowania o 11:00 Mszą Świętą, zaplanowano także kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła oraz teatr i wiele innych atrakcji dla dzieci. Ponadto w ramach inicjatywy odbędzie się: Koncert StronyB (Debiut 2012), przygotowane będzie stoisko ByForest, czyli warsztaty pracy w drewnie i wiedzy o lesie oraz rekonstrukcja historyczna – obóz Żołnierzy Wyklętych – Grupa Historyczna Niepodległość.

Więcej informacji na stronie:

http://www.chrzescijanskiegranie.pl/aktualnosci/2017/09/dzien-sw-franciszka-i-lasu-bielanskiego-2017-koncert-stronyb-patronat/#more-23589