Modlitwa przez taniec

Już za niewiele ponad miesiąc, pod koniec kwietnia, kolejne rekolekcje "Modlitwa przez taniec".

Podczas kwietniowych rekolekcji , będziemy chcieli się zastanowić co to znaczy, że nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego. Jakie to ma znaczenie dla nas w praktyce? Jak powinniśmy dbać o tę świątynię? Jaką jest rolę pełnią w tym wszystkim nasze zmysły, które są bramą tej świątyni ?”

Czytaj więcej

IV Śląska Piesza Pielgrzymka do Krakowa „Z buta po Miłosierdzie”

Zachęcamy do udziału w IV Śląskiej Pieszej Pielgrzymce „Z buta po Miłosierdzie” z Gliwic do Krakowa Łagiewnik, która odbędzie się od 1 do 4 maja. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://grom-milosierdzie.pl/z-buta-po-milosierdzie/ , natomiast spotkanie informacyjne z organizatorami odbędzie się w niedzielę 24 marca o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy kościele Chrystusa Króla

Czytaj więcej

Modlitwa przez taniec

„Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest,

a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką, bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie, więc Boga w waszym ciele!” (1 Kor 6,19-20)

W ramach prowadzonego przez Ośrodek Profilaktyczno-Szkoleniowy
cyklu zajęć terapeutycznych zapraszamy Was na 
REKOLEKCJE „Ciało świątynią Ducha Świętego  ”                               

Zastanawiasz się, czy można połączyć sprawy tak różne jak taniec i modlitwa? Można. Jesteśmy tego przykładem, diakonią tańca działającą
w Stowarzyszeniu Katolickiej Wspólnoty Emmanuel, która wyrosła z Ruchu Światło Życie.

Czytaj więcej

Kurs NOWE ŻYCIE w Tarnowskich Górach

Dla kogo:
Kurs skierowany jest do wszystkich osób pragnących żywej relacji z Bogiem. Zarówno dla tych, którzy Boga dotąd nie poznali, jak i tych, którzy chcą odnowić swoja wiarę.
Kurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Cel:
Poznanie Boga i uznanie go swoim Ojcem, spotkanie z Jezusem, który jest źródłem Życia  Miłości, doświadczenie mocy Ducha Świętego dla owocnego życia.

Informacje:
Recepcja rozpocznie pracę w piątek 15.03.2019 o godzinie 17:00; zakończenie kursu w niedzielę 17.03.2019 około godziny 16:00.

Należy ze sobą zabrać Biblię, notatnik, wygodne miękkie obuwie, lekarstwa na własne dolegliwości. Poza tym serce otwarte na Boga i ludzi.
Przygotujcie się na intensywnie przeżyty czas - zapraszamy!

Gdzie:
Salezjański Ośrodek Szkolno - Wychowawczy
Tarnowskie Góry, ul. Jana Śniadeckiego 1

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: k.trefler.sne(at)gmail.com

Osoba odpowiedzialna za kurs: Kasia Trefler-Smyczek

Forum Charyzmatyczne

Drodzy Przyjaciele,

W dniach 9-10 lutego 2019 roku, czyli już za miesiąc, organizujemy w Łodzi Forum Charyzmatyczne pt. "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny!". Gościem i głównym mówcą Forum będzie dr Mary Healy - ważna postać dla Odnowy Charyzmatycznej i całego Kościoła.

Chcę Was serdecznie zaprosić na to wydarzenie i zachęcam, abyście przyjechali całymi wspólnotami. Będzie to dla Was czas formacji, modlitwy i spotkania w dobrym, duchowym towarzystwie.

Wszystkie informacje, dotyczące programu oraz zapisów znajdziecie poniżej. A jeśli macie jakiekolwiek pytania o Forum lub o przyjazd Waszej wspólnoty - piszcie, proszę, na adres mailowy naszego Centrum: mocni.centrum@jezuici.pl

Przesyłam Wam serdecznie pozdrowienia!

Do zobaczenia na Forum

o. Paweł Sawiak SJ

Czytaj więcej

Orszak Trzech Króli 2019

Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej wraz z Urzędami Miejskimi Gliwic, Zabrza, Bytomia i Pyskowic pragną serdecznie zaprosić na Orszak Trzech Króli, który w dniu 06 stycznia 2019r., kolejny już raz, przejdzie ulicami tychże miast.

W tym roku organizowany przez nas Orszak objął patronatem honorowym Ksiądz Biskup Ordynariusz diecezji gliwickiej, Jan Kopiec.

W każdym z miast Orszak, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie podzielony na trzy strumienie, które równocześnie wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jeden wielobarwny korowód, w jednym wspólnym miejscu. W Zabrzu będzie to plac przed kościołem św. Anny, natomiast – w Gliwicach, Bytomiu i PyskowicachRynek. Tradycyjnie też, kulminacyjnym momentem Orszaku będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie w stajence ustawionej w powyższych miejscach. Później nastąpi wspólne kolędowanie.

Czytaj więcej

Warsztaty Flagowania w Gliwicach

Data: 15 grudnia 2018

Na warsztatach będziemy się uczyć jak uwielbiać Boga i modlić się tańcem. Będziemy odkrywać biblijne korzenie tańca, duchowe znaczenie gestów i ruchu, znaczenie flag i sztandarów w biblii, biblijną symbolikę kolorów.

Warsztaty poprowadzą Dorota i Kuba Herok. Kuba i Dorota są razem w posłudze uwielbienia od 18 lat. Przez te lata prowadzili uwielbienie i nauczania na wielu konferencjach, szkołach uwielbienia, domach modlitwy w Polsce i za granicą. Kuba jest liderem uwielbienia, Dorota posługuje w modlitwie tańcem.

Warsztaty będą obejmowały kilka zjazdów (co miesiąc, półtorej) do czerwca 2019. 
Czas trwania poszczególnych zjazdów max 3 godziny (raczej nie w week). 
Szczegóły będą podane na pierwszym zjeździe 15 grudnia. 

Pierwszy zjazd: sobota 15 grudnia godz. 13 - 18. 
cena za pierwszy zjazd: 50 zł

Pieniądze prosimy wpłacać na konto Fundacji Inicjatywa MISSIO z dopiskiem: "warsztaty uwielbienia tańcem"

Miejsce: aula domu katechetycznego przy kościele p.w NMP Matki Kościoła (os. sikornik) 

Pneumatologiczno-eklezjologiczna ikona Zesłania Ducha Świętego

Zapraszam na wykład i promocję nowej mojej książki o Zesłaniu Ducha Świętego. 
Wydarzenie jest organizowane przez Klub Inteligencji Katolickiej w Zabrzu w parafii Św. Anny.
Wykład odbędzie się w najbliższą środę tj. 21.11.2018 r
O godz. 18:00 Msza Święta w kościele św. Anny (Zabrze, ul. 3 Maja 16). 
Po Mszy Świętej - wykład w Domu Parafialnym w dużej sali na I piętrze i promocja książki pt. "Szawuot w ikonie. Pneumatologiczno-eklezjologiczna ikona Zesłania Ducha Świętego".
 
Szawuot (Pięćdziesiątnica) to jedno z trzech świąt nakazanych przez Torę. W Święto Szawuot (obok Paschy i Święta Namiotów) Pan Jezus chodził do Jerozolimy, aby złożyć ofiarę, jak każdy pobożny Żyd. Świętowano dojrzewanie owoców, a także otrzymanie Dekalogu na Synaju - stąd Szawuot stało się świętem Słowa Bożego. W Pięćdziesiątnicę Duch Święty w postaci ognistych języków zstąpił na Apostołów żłobiąc Nowe Prawo nie na kamiennych tablicach jak ongiś na Synaju, ale w ludzkich sercach, tworząc Nowy Lud (Kościół). Ikona w sposób syntetyczny skupia w sobie treści zarówno starotestamentalne jaki i nowotestamentalne, stając się teologicznym traktatem pneumatologii i eklezjologii. O tym opowiada książka pt. "Szawuot w ikonie. Pneumatologiczno-eklezjologiczna ikona Zesłania Ducha Świętego". Temat ma szczególne znaczenie dla wspólnot charyzmatycznych, ruchów i stowarzyszeń w Kościele.
 
Od wtorku książkę będzie można nabyć także na allegro.pl: "Szawuot w ikonie. D. Klejnowski-Różycki" albo "Ikona Zesłania Ducha Świętego - książka"
 
Proszę o przekazanie niniejszej informacji ewentualnym zainteresowanym osobom. Wszyscy są serdecznie zaproszeni do wspólnej teologicznej medytacji o Kościele i Duchu Świętym.
 
Z wyrazami szacunku,
 
ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki, prof. UO