Bądź blisko mnie, czyli o seksie po ślubie

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej zwraca się z prośbą o odczytanie w ramach ogłoszeń parafialnych niżej podanej informacji (w załączeniu plakat):

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza małżonków na warsztaty o intymności pt. "Bądź blisko mnie, czyli o seksie po ślubie", które odbędą się 4 grudnia 2021 r. w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na plakacie lub pod adresem internetowym duszpasterstwa rodzin: www.dorodzin.pl

Warsztaty "Bądź blisko mnie, czyli o seksie po ślubie" są kierowane do małżonków sakramentalnych, którzy pragną okazywać sobie miłość również poprzez intymne spotkania małżeńskie zgodnie z zamysłem Boga Stwórcy. Współżycie seksualne małżonków może być pięknym gestem miłości, jeśli jest przeżywane w wolności i zaangażowaniu obojga małżonków. Wybranie odpowiedniego stylu życia pozwoli małżonkom na rozwój ich intymnej relacji. Zaś wystrzeganie się stereotypów i swoich zachcianek uwrażliwi małżonków na wzajemne potrzeby.

Zajęcia są prowadzone w formie wykładów i warsztatów - małżonkowie pracują tylko w swojej parze.

Konsekrowani i posłani. Ewangelizacja na nasze czasy

19-21 października 2021

Świat pilnie potrzebuje gorliwych ewangelizatorów. Wiele areopagów pozostaje nadal pustych. Uczestnicy będą prowadzeni do samego źródła ewangelizacji – do Biblii. W niej chcemy szukać odpowiedzi na dzisiejsze wyzwania. Sześć spotkań z ewangelizatorami, konsekrowanymi i posłanymi przez Boga, którzy w Starym i Nowym Testamencie uczą nas żarliwości i pasji w głoszeniu Słowa. Sesja dla osób konsekrowanych oraz liderów Szkół Nowej Ewangelizacji.

PROWADZI: ks. Wojciech Węgrzyniak, wykładowca Starego Testamentu na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, pisarz-kaznodzieja, rekolekcjonista.

Zapraszamy do zgłaszania swego uczestnictwa sesji z pełnym pobytem w CFD Krakowie lub na dochodzenie. Rozpoczęcie 19.10 o g. 15.30, zakończenie 21.10 o g. 13.30.

Prosimy, aby odpowiedzialni za formację konsekrowanych i pracę apostolską zatroszczyli się o jak najszersze udostępnienie naszego zaproszenia na sesję. Temat sesji newralgiczny, aktualny, pomagający zreflektować wyzwania i misję jaką mamy przed sobą w dzisiejszym świecie. Proponowana sesja to także dobra okazja do modlitewnego pochylenia się w świetle Słowa nad własnym życiem i powołaniem.  

Zgłaszający się otrzymają potwierdzenie przyjęcia i dodatkowe szczegółowe informacje. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

 

Centrum Formacji Duchowej

św. Jacka 16, 30-364 Kraków

tel. (012) 269 23 97; (012) 254 60 60; kom. 0 694 448 170

e-mail: cfd@salwatorianie.pl; www.cfd.salwatorianie.pl

 

Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD w Krakowie

Bliskość Usuwa Lęk

Centrum Wsparcia Środowiskowego w Gliwicach organizuje spotkania o charakterze treningowo – warsztatowo - psychoedukacyjnym dla osób borykających się z lękiem, poczuciem zagrożenia czy przeżywanym nadmiernym stresem.

Projekt obejmuje cykl 4 spotkań z psychoterapeutą, które odbywać się będą w grupach ok. 10 osobowych. Spotkanie pierwsze traktowane jako zapoznawcze    i integracyjne, pozostałe będą koncentrować się na technikach relaksacji i psychoedukacji.

Czas trwania jednego spotkania przewidywany na 1,5 -2 godz. Odbywać się będą w Centrum Wsparcia Środowiskowego w Łabędach, ul. Wolności 1A, I piętro (budynek Domu Kultury).

Odpłatność za uczestnictwo w projekcie (4 spotkania) wynosi 120 zł od osoby. Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji Betlehem Dom Chleba:
68 8454 1082 2006 0021 9675 0001, z dopiskiem: projekt BUL

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie Formularza zgłoszeniowego, znajdującej się na stronie www.betlehem.pl zakładka: Centrum Wsparcia Środowiskowego
 
Pierwszy cykl spotkań rozpoczyna się 6.10.2021r. (środa) od godz. 17.30-19.30.  

Zapisy uczestników poprzez kontakt:
mailowy:  betlehem@betlehem.pl
tel.  (32) 733 74 00,
komórkowy: 793 877 827

Rekolekcje "Modlitwa przez taniec"

Witajcie! Z wielką radością zapraszamy na kolejne rekolekcje "Modlitwa przez taniec". Kolejne, ale szczególne, bo w tym roku Diakonia Tańca obchodzi 25 lecie swojej działalności ! I jak tu Bogu nie dziękować? Tym bardziej serdecznie ZAPRASZAMY! Tych, którzy nas nie znają i tych, którzy z nami już tańczyli! Koniecznie podzielcie się tą informacją z Waszymi znajomymi.

Pozdrawiamy, pamiętając w modlitwie.

Diakonia Tańca Wspólnoty Emmanuel

informacje  o rekolekcjach:

http://emmanuel.pl/wspolnota/taniec/article.php?id_article=5

zapisy:

https://www.osrodek-brynow.pl/rekolekcje-modlitwa-przez-taniec-3/

więcej o nas:

http://emmanuel.pl/wspolnota/taniec/menu.php?id_menu_item=1

VI Kongres Nowej Ewangelizacji

Serdecznie zapraszamy na VI Kongres Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się od 9 do 11 września 2021 r. w Łodzi. Bardzo potrzebujemy nowego otwarcie i świeżego zaczerpnięcia Ducha po czasie pandemii.
Hasło Kongresu "Miasto - rewitalizacja" idzie za myślą papieża Franciszka, który w mieście widzi uprzywilejowane miejsce dla ewangelizacji.
Zachęcamy do zapoznania się z programem Kongresu i przekazanie naszego zaproszenie do wszystkich potencjalnych zainteresowanych.
W złączeniu osobiste zaproszenie abp. Grzegorza Rysia, przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji.

Zapisy i szczegóły https://odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje

Czytaj więcej

Msza Św. dziękczynna w intencji małżonków obchodzących w roku 2021 Złote Jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego

W dniu 18 września br. (sobota) o godz. 10.00 w kościele katedralnym w Gliwicach zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna w intencji małżonków obchodzących w roku 2021 Złote Jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

Zwracamy się do Księży Proboszczów o przekazywanie danych (nazwisko, imiona, adres pocztowy zamieszkania) małżonków z terenu parafii, którzy w 2021 roku  obchodzili złoty jubileusz, celem przesłania imiennego zaproszenia na tę uroczystość.

Powyższe dane prosimy przesyłać do 31 lipca b.r. w formie elektronicznej na adres: kakajot1@wp.pl