O nas

Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji
Kurii Diecezji GliwickiejLogo Nowej Ewangelizacji
Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej została powołana 1 września 2012 roku przez ks. biskupa Jana Kopca, Ordynariusza Diecezji Gliwickiej. Stanowi ona zespół inicjujący i koordynujący dzieła ewangelizacyjne.

Celem podejmowanych działań jest dotarcie z Ewangelią do współczesnego człowieka, za pomocą nowych metod i środków, dostosowanych do sytuacji i warunków, w jakich obecnie żyjemy.

Składa się ona z 6 księży i 4 świeckich, współpracując równocześnie z kilkoma środowiskami, pracującymi w diecezji w ramach dzieł ewangelizacyjnych (m.in. Odnowa w Duchu Świętym, Ruch Światło-Życie, Droga Neokatechumenalna, Wspólnota ?Pustynia w mieście?, Szkoła Nowej Ewangelizacji).

Planowana działalność będzie prowadzona na trzech polach:

Informacja
Inicjatywy diecezjalne
Pakiety dla parafii
Kursy ewangelizacyjne
Źródła wiary
Młodzi na progu.
Serdecznie zapraszamy każdą chętną do współdziałania osobę do włączania się w dzieła ewangelizacji. Wasze pomysły i twórcze inicjatywy mogą stanowić ważny element w dotarciu do ludzkiego serca z Dobrą Nowiną o Jezusie.

Niech Bóg błogosławi Wam w radości i trudzie prezentowania Jego Osoby światu.

Aby dzieła nowej ewangelizacji mogły być przez Sekcję prowadzone skutecznie i profesjonalnie, potrzebujemy również wsparcia finansowego. Wszelkie datki prosimy wpłacać na konto:

76 1240 1343 1111 0010 0359 3074

Diecezja Gliwicka
ul. Łużycka 1
44-101 Gliwice

Tytuł: "Ewangelizacja".

Ogromnie dziękujemy za każdą wpłatę.